Komunitní centrum ADoma vás zve na besedu na téma: Moje ideální stáří na Praze 4.

 

Společně se pobavíme o vašich představách, které by vám pomohly prožít pokročilá léta v co nejlepší fyzické a psychické kondici. Především v čem by vám mohla městská část Prahy 4 pomoct proměnit tyto představy do reálného života. Vaše podněty sepíšeme a předáme zodpovědným osobám na MČ Prahy 4.

 

Kdy: 27. února 2018 od 13:00 hodin

Kde: A DOMA z. s., Na Strži 1683/40, Praha 4 (zvonek 312, 3. patro)

 

Účast je zdarma.

Akce je určena obyvatelům Prahy 4 a užitek z ní budou mít nejen senioři.

 

Mgr. Iva Stoklasová

Vedoucí komunitního centra

Kontakt: +420 725 070 061, znovudozivotaspolu@adoma-os.cz

 

POJĎTE S NÁMI K MOŘI…

Komunitní centrum   organizuje společný pobyt u moře v Itálii u Jadranu (ve spolupráci s CK Morava tour).

      Kde: Alba Adriatica, střední Itálie, apartmánový dům ETRURIA a ABRUZZOKdy: 14.9. – 23. 9. 2018 (7 nocí)Jak: Autobus s klimatizací a WCKolik: 4.950,- Kč

Cena zahrnuje:
- doprava zájezdovým autobusem s WC a klimatizací
- 7x ubytování v apartmánech ETRURIA (70 m od pláže) a ABRUZZO (100 m od pláže)
- 7x polopenze
- služby delegáta CK v místě pobytu
Cena nezahrnuje:
- pobytová taxa: 200,- Kč / pobyt 7 nocí / osoba od 12 let
- pojištění
Možnosti navíc:
- příplatek za plnou penzy: 300,- Kč / pobyt 7 nocí / osoba
- sleva 400,- Kč pro děti do 15 let

Alba Adriatica je oblíbené menší turistické středisko spadající do údolí říčky Vibrata, které se může pochlubit jednou z nejhezčích písečných pláží v kraji Abruzzo, která je přes 3 km dlouhá a přes 100 m široká. Promenáda v Alba Adriatice je rovněž dlouhá 3 km a je charakterizovaná spoustou palem, borovic a oleandrů. Alba Adriatica se nachází v těsném sousedství letovisek Martinsicuro a Villa Rosa, se kterými je letovisko propojeno pěší promenádou i cyklistickou stezkou podél moře. Do Terama je to z Alba Adriaticy 37 km. Nedaleko se nachází významný přístav San Benedetto del Tronto.

Alba Adriatica se nachází ve střední Itálii, v regionu Abruzzo a je oblíbeným letoviskem kvůli průzračně modrému moři, krásným písečným plážím, bohatému nočnímu životu, spoustě atrakcí a tematickým parkům pro děti a mladistvé.

Alba Adriatica má co nabídnout. Za návštěvu jistě stojí Villa Moscarini, v blízkém okolí Alba Adriaticy. Dále pak vyhlídková věž Karla V. v sousedním Martinsicuru (pochází z přelomu 15. a 16. století). Pro milovníky kolečkových bruslí a cyklistiky je připravena 15 km dráha v nedalekém Val Vibrata.

Alba Adriatica má pěkné písečné pláže a je velmi vhodná pro malé děti.  Alba Adriatica je zkrátka střediskem, které láká ke strávení příjemné a klidné dovolené. Charakteristickým znakem letoviska Alba Adriatica je palmová promenáda, lemující mořské pobřeží, na kterém můžete při večerní procházce ochutnat výbornou italskou zmrzlinu, či jen tak posedět v některé z kaváren, nebo tradičních italských restaurací, taveren.

Na výlet lákají i další turistická centra: Martinsicuro, San Benedetto del Tronto, Pesaro, Fano, Cupra Marittima, Villa Rosa, Pineto, Silvi Marina, Montesilvano. To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi.

 

 

Tradiční čínská medicína

 

Naším šestým workshopem nás dne 22.2.2018 provázela MUDr. Kateřina Pospíšilová, Ph.D.. Jde vidět, že alternativní medicína naše klienty i širokou veřejnost zaujala, jelikož byla zaplněna celá místnost komunitního centra. Po představení svých letitých zkušeností se západní medicínou, se paní Pospíšilová rozhodla změnit přístup v léčbě a začala se věnovat tradiční čínské medicíně, ke které inklinovala již nějakou dobu.

Na přednášce jsme se seznámili s filozofií, ze které tradiční čínská medicína vychází. Dozvěděli jsme se o energii QI (chči), co vše může její nerovnováha v těle způsobit a jak ji vracet zpět do rovnováhy. Představila nám energie jinové a jangové a jak se lidé, příroda, nemoci, roční období, ale i strava podle těchto dvou doplňujících se prvků rozděluje.  Také jsme se seznámili s orgánovými hodinami a juž víme, jak důležité pro tělo je respektovat je.

Paní doktorko považuje obecně za nejdůležitější pro zdraví, dodržovat 3 zásady:

1. Správně vyvážená strava

2. Cvičení qi kung nebo tai chi

3. Pozitivní myšlení

Paní doktorka se na závěr rozpovídala o různých typech jídla a co dělat a nedělat při onemocnění virózou či chřipkou. Máme vynechat citrusy v atace nemoci, jelikož tělo stahují a nemoc z těchto důvodů zůstává v nás. Další častou chybou, kterou děláme je zalévání zázvoru horkou vodou přímo do hrnečku. Takto upravený zázvor je vhodný na bolesti žaludku, nicméně proti chřipce či nachlazení je nutné zázvor vařit ve vodě 10 minut, můžeme ho osladit medem či třtinovým cukrem, ale opět nemáme používat citrón. Diskuze o jídla navodila řadu otázek, na které paní Pospíšilová odpověděla a jejími odpovědmi jsme uzavřeli i náš čínský večer. Zpětná vazba účastníků byla velmi pozitivní, ihned se ptali, kdy znovu přijde. Předběžně jsme se domluvili na přednášku o stravě dle čínské medicíny a možnosti léčení díky změně stravy. Tak tedy děkujeme a budeme se těšit!

 

   

 

 

Workshop - Přehled nepojistných sociálních dávek

 

Dne 6.2. letošního roku se v našem Komunitním centru A DOMA konala přednáška o sociálních dávkách poskytovaných Úřadem práce ČR 2018. S touto problematikou nás seznámila JUDr. Michaela Kepková z Ministerstva práce a sociálních věcí. Zájem byl veliký, prostory byly zaplněny stálými klienty centra, ale přišli i nováčci z řad mladší generace.

Probrali jsme teoreticky, ale i na příkladech „Dávky pomoci v hmotné nouzi“, které dle zákona mohou obdržet osoby či rodiny nemající dostatečné příjmy a jejich sociální a majetkové poměry neumožňují uspokojení základních životních potřeb na úrovni ještě přijatelné pro společnost. Zároveň musí platit, že si příjmy nemohou tyto osoby z objektivních důvodů zvýšit a tím danou situaci vyřešit.

Mezi tyto dávky patří:

- Příspěvek na živobytí

- Doplatek na bydlení

- Mimořádná okamžitá pomoc

Tyto dávky upravuje zákon č. 111/2006 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o pomoci v hmotné nouzi. Tyto 3 dávky vyvolaly vlnu otázek, na kterou paní doktorka trpělivě odpovídala.

V závěrečné části jsme probrali Příspěvek na péči, který se poskytuje osobám závislým na pomoci jiné fyzické osoby. Upravuje jej zákon č.108/2016 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, a vyhláška č.505/2006 Sb.

Příspěvek může být přidělen jak dítěti, tak i dospělé osobě. U obou kategorií se rozlišují čtyři stupně závislosti dle zdravotního stavu jedince.

Na úplný závěr byly zodpovězeny poslední otázky a v podvečerních hodinách jsme se rozešli zpět do domovů. Další přednáška se bude konat 21.2. v 18 hod a bude na téma: Tradiční čínská medicína. Pokud jste nestihli dorazit na již proběhlou přednášku, tu budoucí si ujít nenechejte a zarezervujte si své místo😊! Těšíme se na Vás!

 

   

 

 

 

Tipy a triky při péči o blízkého aneb, jak se z toho nesesypat

Rádi bychom Vás pozvali na poslední workshop v projektu Dva životy.
Beseda se uskuteční 17. 4. 2018 v zasedací místnosti v přízemí radnice města Kolína na adrese Karlovo náměstí 78, Kolín od 15:00 hodin.
Setkání s odborníky, na kterou Vás zveme, Vám umožní na jednom místě a během jednoho odpoledne získat orientaci ve všech výše zmíněných oblastech. Účastníci mohou využít i individuálních konzultací s jednotlivými odborníky.
Veškeré aktivity jsou návštěvníkům nabízeny
zcela zdarma a těšíme se na vás s bohatým pohoštěním a drobným praktickým dárkem od města Kolína. Kapacita je omezena, a proto je nutné se přihlásit na telefonním čísle 727 823 990 nebo emailem zachariasova@adoma-os.cz. Informace o projektu naleznete i na www.adoma-os.cz

 

 

 

 

Srdečně Vás zveme na přednášku

 

Přehled vybraných sociálních dávek v ČR

Přednáší JUDr. Michaela Kepková z Ministerstva práce a sociálních věcí. Půjde zejména o informace o dávkách pro osoby se zdravotním znevýhodněním, o dávkách na bydlení a o dávkách v hmotné nouzi apod. Prostor bude i na Vaše dotazy.

 

Kdy? 6. února 2018 od 16:00 hodin

Kde? A DOMA z. s., Na Strži 1683/40, Praha 4, 3. patro

 

Účast je zdarma. Součástí bude i malé občerstvení.

 

Kapacita omezena, nutno se předem přihlásit na uvedených kontaktech.

Akce je určena obyvatelům Prahy 4 a užitek z ní budou mít nejen senioři.

 

 

Mgr. Iva Stoklasová

Vedoucí komunitního centra

 

Kontakt: +420 725 070 061

znovudozivotaspolu@adoma-os.cz

 

 

 

Srdečně Vás zveme na přednášku

 

TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA

Jedinečný celostní léčebný systém starý více než 5000 let, využívá se jako metodu preventivní k podpoře zdraví v době, kdy ještě nemoc není diagnostikována. Zároveň je TČM účinná i v léčbě nemocí nebo poruch.

 

Přednáší MUDr. Kateřina Pospíšilová, PhD.

Řadu let se věnovala „západní medicíně“, klinickému výzkumu, i práci ve farmaceutickém průmyslu, tradiční čínskou medicínu studovala nejprve u MUDr. Doris Danielové v Brně a následně u MUDr. Luckého v TČM Institutu v Praze.

 

Kdy?  22. února 2018 od 18:00 hodin

Kde?  A DOMA z. s., Na Strži 1683/40, Praha 4, 3. patro

Účast je zdarma. Součástí bude i malé občerstvení.

Kapacita omezena, nutno se předem přihlásit na uvedených kontaktech.

Akce je určena obyvatelům Prahy 4 a užitek z ní budou mít nejen senioři.

 

Kde? A DOMA z. s., Na Strži 1683/40, Praha 4, 3. patro

 

Účast je zdarma. Součástí bude i malé občerstvení.

 

Kapacita omezena, nutno se předem přihlásit na uvedených kontaktech.

Akce je určena obyvatelům Prahy 4 a užitek z ní budou mít nejen senioři.

 

 

Mgr. Iva Stoklasová

Vedoucí komunitního centra

 

Kontakt: +420 725 070 061

znovudozivotaspolu@adoma-os.cz

 

 

 

 

 

Zobrazit starší aktuality