Aktuality2019-04-15T16:03:51+02:00
308, 2020

Kromě pravidelných a úspěšných akcí, jako jsou tai chijógatrénink pamětirelaxační dechová cvičení a individuální IT poradna, bychom Vás rádi upozornili na pétanque na Jezerce, návštěvu botanické zahrady v Troji a Průhonického parku a výlet s bohatým programem do Úholiček. Více informací hledejte na webu KC.

707, 2020

 

1706, 2020

Včera proběhlo již deváté a zároveň předposlední setkání Jak se nesesypat z péče o blízkého v prostorách Sociálních služeb Prahy 9, z. ú. v Hejnické ulici.

Přítomní si mohli vyslechnout dvě kazuistiky na kterých se postupně představil náš široký tým odborníků. Podívat se na ukázku manipulace s blízkým na polohovacím lůžku, kterou předváděli specialisté v oborech ošetřovací a fyzioterapie. Či vyzkoušet si relaxační dechová cvičení s naší psychoterapeutkou.

Děkujeme Vám, že jste přišli poslechnout si naše odborníky, doptávat se na to, jak si ulehčit péči a sdílet své zkušenosti.

I pečující mohou potřebovat pomoci a my jsme tu pro Vás. 🍀

906, 2020

Projekt NOVA

Projekt NOVA - školení meeting adoma-os.cz
Od 1. 6. 2020 realizujeme projekt NOVA, který je zaměřen na vzdělávání zaměstnanců organizace zejména pro osobní asistentky a sociální pracovníky. Projekt potrvá do konce května 2022.
Cílem je zlepšení komunikace uvnitř organizace vůči uživatelům služby, její prezentace a v neposlední řadě získávání kvalitní zpětné vazby. Znamená to navržení systému efektivní komunikace a následné proškolení osobních asistentek a sociálního pracovníka. Jedná se o dlouhodobé akreditované školení, se kterým bude nápomocen i tým odborníků.
Projekt NOVA CZ.03.2.63/0.0/0.0/19_099/0015067 je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.
506, 2020

S radostí Vás zveme na aktivity, které se od 22. června rozběhnou v režimu, na jaký jste byli zvyklí před vypuknutím pandemie.
Kromě pétanque, tréninku paměti, cvičení jógy, tai chi a dalších pravidelných aktivit, nabízíme procházku na Vyšehrad téměř neznámou zahradou Ztracenka, nebo komunitní receptář na téma letní saláty.

2805, 2020

I pečující pomohou potřebovat pomoci. A nás těší, že tu můžeme být právě pro Vás.

Děkujeme za zpětnou vazbu:

„Vážená a milá slečno,

je neuvěřitelné, že vždy, když už mám všeho dost a pocit, že opravdu už nemohu dál, přistane mi v poště mail od Vás. I když se někdy týká jiného problému, než který mě právě dostal na kolena, pokaždé zázračně pomůže a dodá elán. Tentokrát jste mi poslala opravdový poklad – kontakty na seřízení sluchadel  u maminky doma. Hned zítra se do toho pustím a určitě dám vědět, jak jsem pořídila.

 S přáním krásných dnů Vás zdraví „

M. Ch.

 

„Vážená slečno Hašplová/milá Aničko, 

 ve čtvrtek byl u maminky Váš fyzioterapeut pan Uhlík a odborník ze svazu neslyšících se seřízenými sluchadly. Obě návštěvy proběhly náramně. Trénovali jsme manipulace a cvičení v lůžku i prosazování a přesun do židle a došlo i na mé kompenzační cvičení. Jen co se mamka trochu otřepala z jedné návštěvy, dorazil pán ze svazu neslyšících a když jí nasadil opravené seřízené sluchadlo, tak jen vykulila oči a nebyla schopná promluvit. Pak poslouchala hudbu, kývla hlavou a točila se za hlasem, ale vůbec nemluvila. Několikrát jsem ji prosila, ať něco řekne, ale pořád jen koulela očima. Nakonec přece jen promluvila. Řekla, že jí úplně vyrazil dech a musí si na to zvyknout. No, bez slzičky se to neobešlo. 

Tak takové zázraky děláte. Moc mi to pomáhá zvládat ty každodenní povinnosti, které jsou díky Vám mnohem snesitelnější. 

Srdečně děkuji celému týmu Dva životy – Praha a přeji stálé uspokojení z téhle náročné, ale tolik potřebné a smysluplné práce. 

Buďte zdrávi!“

M. Ch.

3004, 2020

Jak se nesesypat z péče o blízkého

Jste v situaci, kdy pečujete o svého blízkého? Nedaří se Vám skloubit práci, péči a domácnost? Chcete poradit, jak se z toho nesesypat?

Čeká nás předposlední setkání s širokým týmem odborníků projektu Dva životy – Praha. Neváhejte a využijte této jedinečné příležitosti poslechnout si experty a nechat si poradit jak si péči o blízkého usnadnit a to vše zcela zdarma.

Přihlašte se na 607 307 167 nebo dvazivoty@adoma-os.cz.

2804, 2020
Vážení zájemci o setkání pro pečující,
namísto dubnového termínu proběhne setkání na stejném místě (Hejnická 538 od 16:00) dne 16.6.2020.
a původně květnový termín by přesunut na 29.9.2020 s nezměněným časem i místem (Tešínská 600/4 od 16:00).
Přihlašovat se můžete již nyní na čísle 607 307 187 nebo přes email dvazivoty@adoma-os.cz
Celý náš tým se bude těšit s Vámi na shledanou.
1604, 2020

Děkuji…

jménem organizace A DOMA z. s. bych ráda poděkovala všem dárcům za poskytnutí materiálních a finančních darů. V této nelehké době i nadále zajišťujeme péči o seniory, lidi s duševním onemocněním, zdravotním postižením či podporujeme pečující rodiny za spolupráce celého multidisciplinárního týmu. Abychom pomoc mohli poskytovat nejen kvalitně ale také bezpečně, musí být zaměstnanci v přímé péči vybaveni ochrannými pomůckami – rukavicemi, rouškami, dezinfekcí na ruce, ochrannými brýlemi, štíty.

jsme vybaveni ochrannými pomůckami

Tyto ochranné pomůcky, doplňky stravy pro osobní asistenty, aktivizační pracovní listy pro seniory v se nám podařilo zajistit díky podpoře našich dárců. Jmenovitě za ušití roušek paní Haně Vackové, paní Mirce Kubrichtové a paní Martině Dlouhé. Finančně byla organizace podpořena Nadací Komerční banky a.s. Jistota a Nadací Karel Komárek Family Foundation. Ochranné pomůcky nám poskytla MČ Praha 4, Praha 10, MHMP a Středočeský kraj.

  

1604, 2020
Vážení zájemci o setkání pro pečující,
namísto dubnového termínu proběhne setkání na stejném místě (Hejnická 538 od 16:00) dne 16.6.2020.
Celý náš tým se bude s Vámi těšit na shledanou
Načíst další články