Aktuality2019-04-15T16:03:51+02:00
506, 2020

S radostí Vás zveme na aktivity, které se od 22. června rozběhnou v režimu, na jaký jste byli zvyklí před vypuknutím pandemie.
Kromě pétanque, tréninku paměti, cvičení jógy, tai chi a dalších pravidelných aktivit, nabízíme procházku na Vyšehrad téměř neznámou zahradou Ztracenka, nebo komunitní receptář na téma letní saláty.

2805, 2020

I pečující pomohou potřebovat pomoci. A nás těší, že tu můžeme být právě pro Vás.

Děkujeme za zpětnou vazbu:

„Vážená a milá slečno,

je neuvěřitelné, že vždy, když už mám všeho dost a pocit, že opravdu už nemohu dál, přistane mi v poště mail od Vás. I když se někdy týká jiného problému, než který mě právě dostal na kolena, pokaždé zázračně pomůže a dodá elán. Tentokrát jste mi poslala opravdový poklad – kontakty na seřízení sluchadel  u maminky doma. Hned zítra se do toho pustím a určitě dám vědět, jak jsem pořídila.

 S přáním krásných dnů Vás zdraví „

M. Ch.

 

„Vážená slečno Hašplová/milá Aničko, 

 ve čtvrtek byl u maminky Váš fyzioterapeut pan Uhlík a odborník ze svazu neslyšících se seřízenými sluchadly. Obě návštěvy proběhly náramně. Trénovali jsme manipulace a cvičení v lůžku i prosazování a přesun do židle a došlo i na mé kompenzační cvičení. Jen co se mamka trochu otřepala z jedné návštěvy, dorazil pán ze svazu neslyšících a když jí nasadil opravené seřízené sluchadlo, tak jen vykulila oči a nebyla schopná promluvit. Pak poslouchala hudbu, kývla hlavou a točila se za hlasem, ale vůbec nemluvila. Několikrát jsem ji prosila, ať něco řekne, ale pořád jen koulela očima. Nakonec přece jen promluvila. Řekla, že jí úplně vyrazil dech a musí si na to zvyknout. No, bez slzičky se to neobešlo. 

Tak takové zázraky děláte. Moc mi to pomáhá zvládat ty každodenní povinnosti, které jsou díky Vám mnohem snesitelnější. 

Srdečně děkuji celému týmu Dva životy – Praha a přeji stálé uspokojení z téhle náročné, ale tolik potřebné a smysluplné práce. 

Buďte zdrávi!“

M. Ch.

3004, 2020

Jak se nesesypat z péče o blízkého

Jste v situaci, kdy pečujete o svého blízkého? Nedaří se Vám skloubit práci, péči a domácnost? Chcete poradit, jak se z toho nesesypat?

Čeká nás předposlední setkání s širokým týmem odborníků projektu Dva životy – Praha. Neváhejte a využijte této jedinečné příležitosti poslechnout si experty a nechat si poradit jak si péči o blízkého usnadnit a to vše zcela zdarma.

Přihlašte se na 607 307 167 nebo dvazivoty@adoma-os.cz.

2804, 2020
Vážení zájemci o setkání pro pečující,
namísto dubnového termínu proběhne setkání na stejném místě (Hejnická 538 od 16:00) dne 16.6.2020.
a původně květnový termín by přesunut na 29.9.2020 s nezměněným časem i místem (Tešínská 600/4 od 16:00).
Přihlašovat se můžete již nyní na čísle 607 307 187 nebo přes email dvazivoty@adoma-os.cz
Celý náš tým se bude těšit s Vámi na shledanou.
1604, 2020

Děkuji…

jménem organizace A DOMA z. s. bych ráda poděkovala všem dárcům za poskytnutí materiálních a finančních darů. V této nelehké době i nadále zajišťujeme péči o seniory, lidi s duševním onemocněním, zdravotním postižením či podporujeme pečující rodiny za spolupráce celého multidisciplinárního týmu. Abychom pomoc mohli poskytovat nejen kvalitně ale také bezpečně, musí být zaměstnanci v přímé péči vybaveni ochrannými pomůckami – rukavicemi, rouškami, dezinfekcí na ruce, ochrannými brýlemi, štíty.

jsme vybaveni ochrannými pomůckami

Tyto ochranné pomůcky, doplňky stravy pro osobní asistenty, aktivizační pracovní listy pro seniory v se nám podařilo zajistit díky podpoře našich dárců. Jmenovitě za ušití roušek paní Haně Vackové, paní Mirce Kubrichtové a paní Martině Dlouhé. Finančně byla organizace podpořena Nadací Komerční banky a.s. Jistota a Nadací Karel Komárek Family Foundation. Ochranné pomůcky nám poskytla MČ Praha 4, Praha 10, MHMP a Středočeský kraj.

  

1604, 2020
Vážení zájemci o setkání pro pečující,
namísto dubnového termínu proběhne setkání na stejném místě (Hejnická 538 od 16:00) dne 16.6.2020.
Celý náš tým se bude s Vámi těšit na shledanou
904, 2020

Dobrý den vážené kolegyně, vážení kolegové,

blíží se velikonoční svátky a spousta z nás je chtěla prožít s přáteli za krásného počasí někde v přírodě. Současný svět se ale začal ubírat jiným směrem, přišla různá omezení a mi prožíváme nové situace a musíme měnit své chování. Nastoupila nejistota a strach o blízké. V každém koutu naší země se odehrávají denně příběhy solidarity a pomoci.

Jménem celé organizace A DOMA z. s. bych Vám touto cestou chtěla vyjádřit obrovské poděkování za práci, kterou pomáháte našim klientům zůstat v bezpečí jejich domovů. Velice si vážím toho, že i přes veškeré obavy plníte své pracovní povinnosti.

Situace není pro nikoho jednoduchá, a proto pokud byste měli nějaké obavy či starosti, nebojte se nás oslovit. Máme v týmu odborníky, kteří mohou být nápomocni při řešení jakéhokoliv problému (psycholog, právník apod).

Přeji všem příjemné prožití Velikonoc a hodně slunce v duši. Pro zpříjemnění posílám jarní pozdravy plné optimismu.

Jitka Zachariášová
ředitelka A DOMA z.s.

704, 2020

 

Zrušení termínu setkání pro pečující o své blízké 21.4.2020

Vážení přihlášení a zájemci o setkání pro pečující o své blízké, které se mělo konat dne 21.4.2020 do 16:00 v ulici Hejnická.

Tímto bychom Vás chtěli informovat, že se termín kvůli současné situaci a zákazu sdružování ruší.

Již jednáme o červnovém termínu. Až budeme mít přesné informace budeme Vás informovat kdy přesně se v červnu bude setkání (opět na stejné adrese Hejnická 538/40 od 16:00) konat.

 

Děkujeme za pochopení a doufáme, že se s Vámi shledáme v červnu

 

S přáním jen toho dobrého

Tým Dva životy – Praha

2502, 2020

Program aktivit v KC – Březen 2020

V březnu se již budeme společně těšit na přicházející Velikonoce a probouzející se jarní přírodu. Na tu nás naladí přednáška Českého svazu ochránců přírody, kde se dozvíme, že velmi významná území z hlediska přírodního bohatství najdeme i přímo na území Prahy.

Postnímu času se bude věnovat náš pravidelný komunitní receptář, kde bude jako vždy na ochutnání spousta dobrot, ale tentokrát ani kousek masa! Velikonocům se tematicky přiblížíme při tvoření z hlíny, ale i při zdobení kraslic voskovou metodou.

V jarní počasí budeme doufat nejen při zahájení naší petanqové sezóny v parku na Pankráci, ale také na procházce, která nás tentokrát zavede do Divoké Šárky, kde si připomeneme jak Dívčí válku tak i krásné přírodní útvary, které jsou v této rezervaci k vidění.

Za připomenutí stojí dvě přednášky ze zdravotnické oblasti. Čeká nás seminář zabývající se správným propojením mozkových hemisfér, které je zásadní pro naši celkovou pohodu. Těšit se můžeme rovněž na přednášku zabývající se nedoslýchavostí, kde bude kromě mnohých důležitých informací i možnost si přímo na místě nechat přeměřit sluch.

Brzy na viděnou!

 

program-aktivit-BŘEZEN-2020

program aktivit BŘEZEN 2020 str.2

 

1102, 2020

„Zítra odpoledne přijde za maminkou trenér paměti pan Klus. Už u nás jednou byl a bylo to moc fajn – mamka si to opravdu užívala a specialisté, kteří ji oznámkovali jako terminální stádium AD, by na její výkony asi nevěřícně zírali.
Jsem moc ráda, že jsem potkala váš projekt a v něm řadu skvělých lidí.“

S díky Vás srdečně zdraví

M. Ch.

Načíst další články